Błąd: Duplicate entry '284897' for key 'PRIMARY'
Gmina Biała Podlaska - Strona główna
Data: 22-07-2018
Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca


Aktualności

Informacja dotycząca programu "Czysta energia w...
opublikowano: 22.03.2016

Informujemy, iż do Urzędu Gminy wpłynęło 1500 wniosków Mieszkańców zainteresowanych założeniem instalacji wykorzystujących Odnawialne Źródła Energii.

Spośród nich, 628 złożonych deklaracji obejmuje oba rodzaje instalacji - tj. instalacje solarne i fotowoltaiczne, 570 tylko solarne oraz 300 wniosków tylko instalacje fotowoltaiczne .

NABÓR WNIOSKÓW - AZBEST
opublikowano: 22.03.2016

Urząd Gminy Biała Podlaska informuje, że uzupełniający nabór wniosków na utylizację wyrobów zawierających azbest zlokalizowanych na dachach oraz posesjach przeprowadzony zostanie w dniach od 18 do 29 kwietnia 2016 r.
Nabór dotyczy jedynie wniosków od osób fizycznych.

Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Biała Podlaska, ul. Prosta 31, 21-500 Biała Podlaska, pokój nr 7.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 83 343-49-50 wew. 169 lub w pokoju nr 7 Urzędu Gminy Biała Podlaska.

Regulamin oraz wzory wniosków dostępne są na stronie www.azbest.lubelskie.pl w zakładce „do pobrania" lub w pokoju nr 7 (parter) Urzędu Gminy.

 

Super Sołtys
opublikowano: 14.03.2016

 

 

Dziś, w świetlicy OSP w Ciciborze Dużym, odbyła się gala rozstrzygająca konkurs na Super Sołtysa powiatu bialskiego, nominowanych do udziału było 59 sołtysów. Łącznie oddano prawie 8 000 głosów.

Więcej Informacji na stronie organizatora plebiscytu http://www.biala24.pl/

 

 

 

link do artykułu: http://www.biala24.pl/artykul,podsumowanie-gali-super-soltysa,25170

poniżej kilka zdjęć z uroczystości:

 

Ochotnicze Straże Pożarne - raport z zebrań...
opublikowano: 13.03.2016

Zgodnie z nazwą „Ochotnicza Straż Pożarna" to organizacja, w której uczestnictwo jest dobrowolne. Celem jej działania jest przede wszystkim zorganizowanie i wyszkolenie oddziału strażackiego. Straż pożarna, dawniej straż ogniowa - jest zorganizowaną formacją zajmująca się prewencją i walką z pożarami oraz pozostałymi zagrożeniami (innymi niż przestępczość) dla zdrowia i życia ludzkiego, dobytku oraz środowiska naturalnego. Do zadań straży pożarnej należy także usuwanie skutków klęsk żywiołowych i katastrof.

Dzień Sołtysa
opublikowano: 10.03.2016

Jedenastego marca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Sołtysa. Jest to dzień, w którym przypominamy wszystkim jak ważną rolę w środowiskach wiejskich odgrywają Sołtysi. Sołtysi

to liderzy polskich wsi. Cechuje ich pracowitość, skrupulatność, życzliwość i otwartość na potrzeby mieszkańców. W dużej mierze od ich zaangażowania i pomysłowości zależy to, czy dana wieś się rozwija oraz jak zmienia swoje oblicze. To Sołtys potrafi znakomicie zintegrować mieszkańców i wręcz wyzwala w nich aktywność do działania na rzecz środowiska wiejskiego.

Z okazji Waszego święta składam najserdeczniejsze podziękowania za Pana liczne inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej, zaangażowanie, trud i poświęcenie.

W tym szczególnym dniu pragnę złożyć Panu najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, pozytywnego nastroju, pogody ducha, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, satysfakcji
z wykonywanej funkcji oraz realizacji pomysłów w działalności sołeckiej. Życzę odwagi i wytrwałości
w konsekwentnym realizowaniu planów, gotowości do rozwiązywania problemów, pozytywnej energii
i poczucia dobrze spełnionej misji. Życzę, aby mandat zaufania procentował wspólnymi sukcesami całej społeczności, niech Wasza praca będzie owocna i służy wszystkim przez długie lata.

 

 

 

polecane wydarzenia

Polecane wydarzenia

Wyślij znajomemu pocztówkę z widokiem naszej Gminy
   

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

© Copyright 2010 by E-Studio Software Sp. J.